Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvání do domečku

 

Rády bychom vás pozvaly mezi nás do „Domečku” v zahradě bývalé MŠ Tyršova v Přibyslavi.

Občanské sdružení KVC Harmonie je mateřské centrum, které založily v roce 2002 maminky na mateřské dovolené a díky maminkám, které se podílejí na jeho samosprávě, funguje stále. Naším cílem je vytvořit pro rodiče a jejich děti z Přibyslavi a okolí místo, kde se mohou vzájemně setkávat a poskytnout dětem možnost setkat se s dalšími dětmi a tím získat nové kamarády i zkušenosti (zejména dětem, která ještě memavštěvují mateřskou školu).

Scházíme každé pondělí a středu od 9:00 do 11:00.
 
Každá schůzka má svá pravidla:
Po příchodu se děti podle svých možností a věku zapojují do kolektivu. Větší děti si např. hrají na skluzavce, s odrážedly, se stavebnicemi a menší děti si spolu s maminkou skládají obrázky, prohlížejí knížky nebo si hrají s hračkami.
·Následuje řízená činnost – maminky zahrají dětem pohádku nebo společně něco vyrábíme (např. obrázky do oken, tiskátka z brambor, čertíky...). Každá maminka se snaží zapojit svého potomka do práce (někdy s větším, jindy s menším úspěchem).
·Asi v 10 hodin děti snědí svačinku, kterou si donesly z domova.
·Kolem 10.30 hodin začíná pohybová chvilka, kdy společně tancujeme, zpíváme, hrajeme hry nebo se učíme nová říkadla spojená s pohybem.
·Po 11. hodině se rozcházíme.
 
V tomto duchu probíhají naše setkání. Maminky si mezi sebou povídají o věcech běžného života a při schůzkách vznikají nápady na další akce (např. společné výlety, výstavy našich výrobků, akce pro děti, burzy dětských věcí, dopravní dopoledne...).
 
Pokud se na některou naši schůzku rozhodnete přijít podívat, rády vás uvidíme.
 
              Maminky a děti z KVC Harmonie